Komunikat Dyrektora Szkoły

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 maja 2020

Wejherowo 06. 05. 2020 r.


Szanowni Rodzice

Wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego powodujący konieczność pracy zdalnej został kolejny raz przedłużony. Uczniowie nie zasiądą w ławkach szkolnych do 24 maja 2020 r.
Od 25 maja w naszej szkole miały rozpocząć się egzaminy promocyjne i końcowe. Obecna sytuacja uniemożliwia ich przeprowadzenie, a to oznacza to, że oceny z wszystkich przedmiotów zostaną wystawione przez nauczycieli. Staną oni przed trudnym zadaniem, gdyż nauka na odległość, szczególnie w szkolnictwie artystycznym, nie doprowadzi do nabycia takich umiejętności, jak podczas prowadzenia zajęć w szkole. Nauczyciele dostosowali formy zajęć, program nauczania i zmodyfikowali wymagania. Pomimo tego, nie wszyscy uczniowie wywiązują się z nałożonych obowiązków.
Zwracam się więc z prośbą o dopilnowanie udziału dzieci w zajęciach prowadzonych zdalnie, w systematycznym ćwiczeniu na instrumencie, w odrabianiu zadań domowych i terminowym ich odsyłaniu. Realizacja powyższych zadań stanowić będzie podstawę do ustalenia oceny i do klasyfikacji, a czasu zostało niewiele.
Zadbajmy więc razem, o to, by uczniowie pomimo trudnego czasu mogli uśmiechnąć się na widok świadectwa dającego promocję do kolejnej klasy lub świadectwa ukończenia szkoły.
Jeśli macie Państwo pytania lub problemy dotyczące nauki w naszej szkole – chętnie pomożemy. Można dzwonić w godz. 10.00 – 13.00, a jeśli zajdzie taka potrzeba umówić się na spotkanie lub zorganizować konsultacje z nauczycielami.
Działając razem z pewnością pomożemy dzieciom przetrwać ten trudny czas.

Dyrektor
Dorota Muża - Szlas